Netsite, LAN, WAN, Kablosuz ağlarda müşteri ihtiyaçları doğrultusunda entegre çözümler sunan, finans, otel, hastane, eğitim kurumları, kamu, üretim tesislerinde başarılı çalışmaları olan, İstanbul ve Ankara’da konumlanmış uygulamada kendi ekibiyle ISO 9001:2008 standarlarında hizmet veren sektörde lider firmalar arasındadır.

WAN,  Geniş Alan Ağı;
Netsite, Veri merkezi ve şubelerinin yüksek performanslı güvenilir ağ tasarım ve uygulamaları ile  müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre  Türk Telekom hatları, ISP hizmeti veren kuruluşların çözümleri, gerektiğinde Lazer Optik bağlantılar ile uygulamalar yapmaktadır.

Çözümlerimizde WAN optimizasyonu, LL, Fiber, VPN, Routing Protokolleri, Ağ Yedekleme ( 3G, Gshdsl,Adsl), Ağın izlenmesi ve yönetimi, help desk, bakım, destek hizmetleri verilmektedir.

LAN, Yerel Alan Ağı;
Netsite, ölçeklenebilir, esnek, müşteri odaklı  anahtarlama çözümlerini, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik tasarımlar ile sunmaktadır. Yerel Ağlarda erişim güvenliğin sağlanması, izlenmesi, verimliliğini arttırmak için performans ölçüm çalışmaları, tasarımı, kurulumu, yönetimi, bakım ve destek hizmetlerini vermektedir.

Wireless, Kablosuz İletişim Ağı;
Günümüzde kablosuz iletişimin arttığı ve farklı alanlarda yaygın kullanıldığı görülmektedir.

Kablosuz iletişim kablolu iletişimin bir alternatifi değil, tamamlayıcısıdır. Şirket ve kurumların kablolu ağlarını genişletmesinde, geçici çalışma grublarının oluşturulmasında, kablo ile iletişimin mümkün olmayan alanlarında, mobil çalışanların ağ erişimi kablosuz iletişim ile sağlanmaktadır.

Netsite, üretim tesislerinde kablosuz iletişimin kullanım alanlarını genişletmiştir. RFID projelerinde başarılı tasarım, ölçümleme ve uygulamaları ile otomasyon sistemleri satan firmaların geliştirdiği projelerde kablosuz iletişim tasarımlarını başarı ile uygulamaktadır.

Çözümler maliyet avantajı ve iletişim verimliliği ile müşteriye olumlu geri dönmektedir.

Netsite, kablosuz iletişimin olanaklı olduğu her alanda müşterilerinle farklı kablosuz IP, ethernet uygulamalara açık olduğunu ifade etmektedir.

Sahalarda, binalar arası veya kablo altyapısının mümkün olmadığı alanlarda Bridge ile bağlantılar, IP kamera kullanımları, şirket çalışanlarının hareket özgürlüğün sağlanması gereken lokasyonlarda, Oteller, Hastaneler, Fuar alanları, Üniversite kampüs alanları Kamu alanlarında wireless kullanımı kaynaklara hızlı erişim için uygun bir yapıdır.

Radyo Frekansları ile 11, 54, 108, 300, 450 Mbps, Laser kullanılarak ise 10Gbps hızlara kadar birbirini gören cihazların karasal bağlantıları ve yerel uygulamalarda yaygın kullanılmaktadır.

Netsite, Kablosuz ortamın kapsama alanının doğru analizi cihazların doğru konumlandırılmasında ile beraber aldığı sertifikaları ile güçlü bir kadroya ve deneyime sahiptir.